Elektrotechnik pro provoz

Stožáry vysokého napětí

Absolvoval jsi úspěšně 3-letý učební elektro obor a rád by jsi získal ještě maturitu? Tak pak je studium v tomto oboru to pravé ořechové právě pro tebe! Staň se “elektro silákem” s úplným středním elektrotechnickým vzděláním!

Co budeš umět?

Jelikož je studium zaměřeno převážně na silnoproudou elektrotechniku a energetiku, detailně se seznámíš s principem fungování energetické napájecí soustavy, pronikneš do nitra elektrických strojů a přístrojů a jejich využití v elektrotechnice. Zvláštní pozornost je věnována také elektrotechnickým výpočtům, měření elektrických veličin, parametrů elektrických obvodů, strojů a přístrojů s následnou interpretací zjištěných hodnot.

Uplatnění najdeš převážně v technických funkcích, zejména v provozech, rozvodnách, elektrárnách, a podobně. Výjimkou nemusí být ani profese revizního a servisního technika, či projektanta silových rozvodů, elektrických strojů a přístrojů. Po absolvování studia máš rovněž otevřené dveře na vysokou školu, uplatnění samozřejmě najdeš též ve sféře živnostenského podnikání.

Proč jej studovat právě na naší škole?

  • Bez napájení nefunguje žádný elektrický spotřebič. Proto se dobrý elektrikář vyvažuje zlatem! A jelikož na trhu práce je elektrikářů nedostatek, o práci se bát opravdu nemusíš.
  • Naši učitelé odborných předmětů neustále sledují moderní trendy a promítají je do výuky.
  • Vybavení odborných učeben máme na vysoké technické úrovní a dále jej vylepšujeme.
  • Maturity se bát nemusíš – s námi ji zvládneš bez problémů. Stačí jen chtít se vzdělávat.
  • Vzdělávání neprobíhá jen v lavicích – vědomosti a zkušenosti načerpáš také na různých exkurzích, besedách, soutěžích atd.
  • Školné u nás určitě platit nebudeš!

NÁZEV OBORU
Provozní elektrotechnika

KÓD OBORU
26-41-L/52

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Elektrotechnik pro provoz

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední vzdělání s maturitou

ZAKONČENÍ STUDIA
Maturitní zkouška

DÉLKA STUDIA
Dvouleté studium

Skip to content