Elektromechanik sdělovací a zabezpečovací techniky

Elektronický obvod

Elektřina – to nejsou jenom elektrické rozvody. To je také slaboproudá elektronika, sdělovací a zabezpečovací technika. Doba si žádá profesionální řešení zabezpečení obytných i průmyslových objektů. Kamery a čidla by se však neobešly bez komunikace s datovými rozvaděči. A právě předáváním informací na dálku se mimo jiné zabývá sdělovací technika.

V současné době je studium v tomto oboru podporováno Moravskoslezským krajem formou prospěchového stipendia.
Můžeš získat až 10.000 Kč za školní rok!

Co budeš umět?

Porozumíš funkcím jednotlivých elektrotechnických součástek i celých elektronických obvodů, naučíš se navrhovat a vytvářet plošné spoje, osazovat jej součástkami, počítat a měřit jednotlivé parametry v obvodu, oživit a hledat simulované chyby a co je nejdůležiitější - zvládneš tyto obvody následně použít v praxi. Na našich polygonech si například vyzkoušíš praktický návrh a sestavení zabezpečovacího zařízení (alarm) a mnoho dalšího. Ve třetím ročníku tě čeká odborná praxe ve skutečné firmě. Našimi partnery jsou firmy zvučných jmen jako Pegatron, KES, ABB a další. Pokud budeš šikovný, může se klidně stát, že o tebe projeví zájem po absolvování studia na naší škole.

Uplatnění najdeš na mnoha pracovních pozicích, např. elektrikář slaboproudých a zabezpečovacích zařízení, opravář elektronických zařízení, servisní technik, dodavatel a montér zabezpečovacích a specializovaných zařízení, prodejce mobilních komunikačních zařízení, apod. Chceš být v práci svým pánem? Vrhni se na cestu podnikání. O zákazníky nebudeš mít nouzi. Po ukončení studia však můžeš pokračovat v nástavbovém studiu na naší škole, které je zaměřeno na silnoproudou elektrotechniku. Získáš tak nejen maturitní vysvědčení, ale staneš se všestranným elektrikářem (slaboproud i silnoproud)!

Proč jej studovat právě na naší škole?

  • Zaměřujeme se na aktuální témata - mobilní technologie, zabezpečovací zařízení, elektronika a digitální technika.
  • Naši učitelé odborných předmětů neustále sledují moderní trendy a promítají je do výuky.
  • Vybavení našich odborných učeben je na vysoké technické úrovní.
  • Závěrečné zkoušky se bát nemusíš – s námi ji zvládneš bez problémů. Stačí jen chtít se vzdělávat.
  • Vzdělávání neprobíhá jen v lavicích – vědomosti a zkušenosti načerpáš také na různých exkurzích, besedách, soutěžích atd.
  • Tento obor je podporován Moravskoslezským krajem formou stipendia!
  • Školné u nás určitě platit nebudeš!

NÁZEV OBORU
Elektromechanik pro zařízení a přístroje

KÓD OBORU
26-52-H/01

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Elektromechanik sdělovací a zabezpečovací techniky

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední vzdělání s výučním listem

ZAKONČENÍ STUDIA
Závěrečná zkouška

DÉLKA STUDIA
Tříleté studium

Skip to content