Informace k přijímacímu řízení pro školní rok 2023/​2024

od | 23. 01. 2023 | Aktuality | 0 komentářů

Vážení rodiče, uchazeči,
dnes jsme zveřejnili na našich webových stránkách kritéria k přijímacímu řízení.

Celý dokument se přesně jmenuje Kritéria přijímacího řízení pro školní rok 2023/​2024 a najdete ho zde: https://​www​.ssph​.cz/​p​r​i​j​i​m​a​c​i​-​r​i​z​eni, v modrém rámečku ihned pod lékařskými potvrzeními.

Řádně si vše pročtěte, naleznete tam počty přijímaných žáků (tyto jsou spíše orientační, dá se s nimi ještě pracovat), počty bodů za přijímací zkoušky i za hodnocení na vysvědčeních ze základní školy apod.

Připomínám, že jednotná přijímací zkouška (z českého jazyka a matematiky) se dělá pouze u studijních maturitních oborů, u učebních tříletých oborů přijímací zkoušky nejsou.


A nyní důležitá informace pro vás (kvůli tomu nám často voláte):

Lékařské potvrzení k přihlášce ke studiu:

  • na adrese https://​www​.ssph​.cz/​p​r​i​j​i​m​a​c​i​-​r​i​z​eni naleznete lékařská potvrzení pro jednotlivé obory - řídíte se kódem oboru (to je to poslední číslo, např. 26-41-M/01),
  • pokud si na naši školu dáváte jednu přihlášku, je to jednoduché, vytisknete si potvrzení pro tento obor a jdete s ním a s přihláškou k lékaři,
  • pokud si dáváte na naši školu obě přihlášky, musíte se dívat na kódy těchto oborů a mohou nastat dvě situace:
    1. situace – oba obory mají stejné kódy (např. 26-41-M/01 je kód pro obory Elektrotechnik pro informační technologie i Elektrotechnik pro alternativní zdroje energie a elektromobilitu). V tomto případě vyplňujete dvě přihlášky ke studiu, ale stačí vytisknout jedno potvrzení (je jedno, ze kterého z těchto dvou oborů - jsou stejné) a nechat si ho jednou potvrdit lékařem,
    2. situace – oba obory mají různé kódy (jeden je čtyřletý a druhý tříletý/​oba jsou čtyřleté, ale každý zcela jiný) - v tomto případě musíte vytisknout dvě potvrzení, pro každý obor zvlášť, a s těmi jdete k lékaři (tak to říká nařízení vlády),
  • lékař vám může dát razítko a podpis na jednotlivá zdravotní potvrzení i na přihlášky ke studiu (je to jedno),nám pak odevzdáte vyplněnou přihlášku i s razítkem a podpisem lékaře nebo vyplněnou přihlášku a k tomu lékařské potvrzení s razítkem a podpisem lékaře.

Rodiče, uchazeči,
kdybyste cokoli potřebovali, volejte, pište, nejlépe na sekretariát (naše paní sekretářka Beata Kubatková “sedí pořád na telefonu”😉 (sekretariat@​ssph.​cz, 553 810 001), poradíme Vám se vším, co nebudete vědět.

Jistě už máte uzavřené známky za 1. pololetí 😁, takže slavte, odpočívejte, určitě byl ten leden velmi náročný. Nezapomeňte se přihlásit na přípravné kurzy k přijímačkám 😎, zde přihláška: https://​www​.ssph​.cz/​p​r​i​j​i​m​a​c​i​-​r​i​z​eni, 1. února začínáme.

A Vás, kteří se k nám hlásíte do tříletého učebního oboru, se přípravné kurzy netýkají, Vy můžete jenom slavit a vyčkávat😉.

Připomínám, že přihlášky se odevzdávají na střední školy do 1. března 2023.

Mějte se pěkně.

Mgr. Simona Daňhel Sudacká
zástupkyně ředitele

0 0 Hlasy
Hodnocení
Odebírat
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Skip to content