Pokusné ověřování kombinovaného vzdělávání

od | 10. 10. 2021 | Aktuality | 1 komentář

Od 1. září 2021 jsme se zapojili do projektu MŠMT Pokusné ověřování obsahu, metod a organizace kombinovaného vzdělávání v základních a středních školách.

Do projektu jsme se přihlásili s oborem Elektrotechnika už v loňském školním roce, ale uzavření škol z důvodu COVID nám zhatilo plány a naplno jsme mohli začít až v letošním školním roce – se třídou ET 3.

V praxi to znamená, že žáci této třídy se každou středu vzdělávají distančně a ostatní dny v týdnu jsou ve škole a vzdělávají se prezenčně. V průběhu „doby covidové“ jsme měli spoustu času vyzkoušet a nacvičit si různé způsoby vzdělávání na dálku, využívali jsme prostředí MS Teams, které je velmi uživatelsky přívětivé, takže nebylo divu, že jsme získali od všech žáků i rodičů souhlas do tohoto projektu vstoupit.

A co si od něj slibujeme? Větší barevnost výuky, rozšíření možností využití virtuálního prostředí tam, kde to prezenční forma neumožňuje nebo umožňuje jen omezeně, větší motivaci žáků k samotnému vzdělávání a rozvíjení zodpovědnosti, samostatnosti a digitálních kompetencí všech zúčastněných.

Mgr. Simona D. Sudacká
zástupkyně ředitele

5 4 Hlasy
Hodnocení
Odebírat
Upozornit na

1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocené
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Naty Knor
před 1 rok

Zvláště pro děti se spec. potřebami by to bylo super!!!!

Skip to content